Menu

Bez Supełków

Prosto o życiu. Prosto o miłości. Bez ściemy - Bez supełków.

Szczęście? A co to?

bezsupelkow

 

" Życie jest tak dobre jak dobrym pozwalasz mu być"

                                                                                                                    -Charles Bukowski

 

Nie mam czasu by być nieszczęśliwa. Nie mam czasu na użalanie się na sobą, na żałowanie minionego wczoraj i zastanawianiu się co przyniesie niepewne jutro. Żyję tu i teraz. Dla tych drobnych uśmiechów, dla małych radości i wielkich nadziei...

Piszę o tym, bo ostatnio znalazłam swoje stare kalendarze i przypomniałam sobie o mojej niegdyś ulubionej tradycji, w której dokładnie każdego 31 grudnia zapisywałam listę rzeczy jakich oczekuję od przyszłego roku. Coś w stylu " nauczyć się gotować", " jeść więcej warzyw", " zrobić sobie tatuaż", " pojechać na wakacje", " rzucić palenie" itd. Wszystko co chciałabym zmienić, zrobić, zobaczyć czy przeżyć. Gotowe pomysły zaklejałam w kopercie i dokładnie rok później sprawdzałam co udało mi się z tej listy faktycznie odhaczyć jako wykonane. Później zapisywałam nowy, zmodyfikowany katalog planów na kolejny rok. I tak przez dobrych kilka lat.

Zaczęłam analizować wszystkie punkty, których z roku na rok było coraz mniej. (Pewnie za sprawą tego, że w ogóle tych postanowień nie realizowałam...) Moje kartki z kalendarza zmieniały się codziennie, ale moje życie pozostawało bez zmian. Swoją małą tradycję przerwałam w 2015 roku zapisując ostatnią kartkę. Było na niej tylko jedno zdanie.

 

" Bądź szczęśliwa. Po prostu".

 

I wierzcie lub nie, ale 1 stycznia 2016 roku obudziłam się z uśmiechem na twarzy zakładając na mój wielki nos różowe okulary. I właśnie wtedy mimo braku jakichkolwiek umiejętności i sympatii do gotowania ( chwała za jedzenie na wynos i dostawę do domu), stworzyłam swój własny przepis na szczęście.

 • Przestałam przejmować się tym co myślą inni. To jedna z tych rzeczy, na które nie mamy wpływu i mieć nie będziemy.

  • Uśmiecham się szeroko i szczerze. W końcu nie od dziś wiadomo, że śmiech to zdrowie. Zwłaszcza kiedy potrafimy śmiać się z siebie. Dystans to chyba najtańsza witamina na świecie.

• Nauczyłam się żyć ze swoimi kompleksami. Przecież każdy je ma. Zawsze znajdzie się jakiś za duży nos, za grube uda, za duża fałdka... Warto jednak pogodzić się ze swoimi niedoskonałościami i zwyczajnie żyć z nimi w zgodzie.

• Obracam się wśród ludzi, którzy mają znaczenie. Dla mnie. Przy których mogę być sobą, przed którymi nie muszę niczego udawać i niczego udowadniać. Ludzi, którzy mnie kochają i akceptują to jaka jestem. Którzy są na dobre i najgorsze. Na wczoraj i na zawsze.

• Nie szukam poklasku. Swoje życie przeżywam dla siebie.

• Przestałam wierzyć w to, czym od lat karmią nas social media. 

• Zaakceptowałam siebie. Całą, bez wyjątków

 

No więc czym tak naprawdę jest z pozoru powszechnie dostępne, a wciąż tak trudne do odnalezienia szczęście?

Dla mnie? To wieczór z przyjaciółką. Niedziela z ulubioną książką. Pieniądze, które zapewnią spokój ducha. Chwila dla siebie, w której mogę zostać w domu w dresie i nie przejmować się makijażem. To czas na spacer po parku z chrześniakiem. To zdrowie- moje i moich bliskich. To akceptacja niedoskonałości. To życie w zgodzie z naszymi wyborami. To pewnie druga osoba, która całując w czoło zapyta jak minął dzień...

Pod cytatem rozpoczynającym ten wpis podpisuje się obiema rękami, prawą stopą i lewym półdupkiem. Tak właśnie !

Już nie raz pisałam, że nikt za nas życia nie przeżyje i temat podtrzymuje. Sami decydujemy o tym jak będzie wyglądał nasz poranek, dzień, miesiąc, kolejny rok –  ŻYCIE.

To Twoje oczy zobaczą szklankę i to Ty zdecydujesz czy jest do połowy pusta czy pełna, a kiedy zawali Ci się świat od Ciebie będzie zależało czy zostaniesz pod jego gruzami, czy trochę je przydepczesz i pójdziesz dalej.

Kiedy pęknie Ci serce od Ciebie będzie zależało czy pozwolisz się wykrwawić czy spróbujesz poskładać je na nowo.

Kiedy upadniesz na dno od Ciebie będzie zależało czy na nim zostaniesz czy szybko się odbijesz.

 

No więc nie trać czasu. " Bądź szczęśliwa. Po prostu" :).

 

 

1a84045744a39a2261409bb034b32270

 

 

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • karolinagurazda

    Jesteś szczęśliwym człowiekiem :) Dotarłaś do źródła szczęścia i spokojnie sączysz z niego siłę.

© Bez Supełków
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci