Menu

Bez Supełków

Prosto o życiu. Prosto o miłości. Bez ściemy - Bez supełków.

Robisz to źle

bezsupelkow

 

W końcu doczekałam się błękitnego nieba. Nareszcie świeci słońce, a świat jakby na nowo zaczął się uśmiechać. Termometr za oknem wskazuje przynajmniej 20 parę stopni. Dekoracją tego dnia jest wolny dzień od pracy. Z reguły nie uważam, żeby czas spędzony z ulubionym serialem należał do tych zmarnowanych, ale dziś nawet nie wypada siedzieć w domu. Wyszłam więc zadowolona w kierunku pobliskiego parku. Sama, bo przecież wszyscy znajomi mają już swoje rodziny, swoje miłości.. 

 

Beztytuu

 

Usiadłam na ławce i zdobywałam się na chwile refleksji o życiu, ludzkich wyborach i konsekwencjach jakie ze sobą niosą. W jednej dłoni trzymałam długopis, a w drugiej stary kalendarz, w którym często zapisuje myśli, które później macie okazje czytać... Nagle zauważyłam pojawiającą się w oddali postać. Brak okularów na nosie nie ułatwiał mi zadania, ale z pewnością był to jakiś facet. Im bliżej był tym bardziej przekonywałam się, że jest przystojny, wysportowany i świetnie wygląda w ciemnych okularach. Marzenie nie facet ! No i ja siedzę dalej niby wyluzowana, niby nie zerkam w jego stronę, łapie za telefon i udaje, że coś piszę. Gość jest coraz bliżej i wydaje mi się, że jest jeszcze przystojniejszy. Ok. Polizany – zaklepany ! Oczami wyobraźni już widzę nasze wspólne wakacje na słonecznej plaży, weekend w górach, bajkowy ślub i pierwsze dziecko – oczywiście, że będą kolejne, to byłby grzech nie wykorzystać takich genów– to będzie chłopczyk, podobny do ojca. Hmm jak chciałabym nazwać pierwsze dziecko?

 

Z marzeń wyrywa mnie jednak dziwny dreszcz. Nagle czuje jak moje ciało zaczyna sztywnieć kończyna po kończynie. Ideał z parku, jest już na prawdę blisko.

Prężę się dziwnie i szukam odpowiedniej pozycji " o nie, co ty robisz!?", zakładam nogę na nogę " Niee, siedź jak siedzisz !", odgarniam włosy do tyłu " dziewczyno zostaw te włosy !", Wypinam pierś do przodu" Nie mów, że nie ostrzegałem" i uśmiecham się zalotnie " O Boże ! " .

no_hej

Oczywiście ja czuję się jak modelka Victoria's Secret na sesji zdjęciowej nowej kolekcji wiosna 2017 , ale prawda jest taka, że wyglądam co najwyżej jakbym za chwile miała popuścić w gacie. Czyli coś w stylu ROBISZ TO ŹLE.

No i w końcu kiedy on  jest już na tyle blisko, że mogę rzucić na niego swój urok, on zerka na mnie i unosi kąciki ust. O jaka byłam szczęśliwa, kiedy obdarzył mnie tym chłopięcym uśmiechem. Moja wewnętrzna JA odstawiała już zwycięski taniec radości. Ptaki śpiewały radosną melodię, wodne zwierzęta z jeziora zaczęły tańczyć po jego tafli i nawet wiatr zerwał do zabawy wszystkie listki . Moja euforia nie trwała jednak zbyt długo, bo facet minął mnie i poszedł dalej. Jak gdyby nigdy nic... Jeszcze chwile wiodłam za nim zrozpaczonym wzrokiem licząc, że jednak zawróci i zrozumie, że to przecież  ja, przyszła matka jego dzieci.

W końcu dotarło do mnie, że on chyba jednak uśmiechnął się do mnie, ale z litości i gdyby nie fakt, że mamy maj i on już na pewno rozliczył się z fiskusem to może i chciałby nawet oddać na mnie swój 1 % podatku...

Pozostało mi więc siedzieć dalej i z odrobiną godności zacząć faktycznie zastanawiać się nad sensem ludzkich wyborów i konsekwencjach jakie ze sobą niosą...

 

 

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Antares] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przedostatni akapit rewelacja! :D

© Bez Supełków
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci